Najlepsza dieta oczyszczająca

Moim zdaniem najlepsza jest jednodniowa głodówka, choć i inne z propozycji poniżej warto sobie raz na jakiś czas zaserwować.
Polecam te trzy diety (a właściwie metody) oczyszczające osobom, które nie chcą za bardzo nadwyrężać zdrowia i narażać organizmu na nazbyt rewolucyjne i drastyczne kuracje oczyszczające. Radykalizm w tym przypadku nie zawsze się opłaci.

Jednodniowa głodówka oczyszczająca

Stosowana nie częściej niż raz na dwa tygodnie i kilka razy w roku (raz w miesiącu / raz na dwa miesiące) świetnie wpływa na zdrowie.
W trakcie „głodowania” można pić soki warzywne i / lub wywary z warzyw gotowanych w wodzie, należy też po prostu dużo pić np. samej niegazowanej wody lub wody z dodatkiem soku cytrynowego.
Jeden dzień głodu raczej nikomu nie zaszkodzi, tym bardziej, że w swojej długiej historii ludzie niejednokrotnie głodowali dużo dłużej. Nie powinien też spowolnić metabolizmu, bo organizm nie zdąży przestawić się na tryb oszczędnościowy.

Oczyszczająca kuracja Tombaka

Stosuję dwie wersje tej kuracji – pierwsza bardziej radykalna wymaga zaopatrzenia się w 200 cytryn (dużo!), do przeprowadzenia drugiej wystarczy 30 cytrynek.
Pierwsza, ekstremalna ma za zadanie „leczyć”, druga podtrzymuje efekty.
Radykalne oczyszczanie cytrynami robiłam dwa razy w życiu, kurację 30stką cytryn robię raz w roku.
Kuracja sprowadza się do picia soku wyciśniętego z cytryn przez 10 lub 12 dni.
Przez długi czas po jej przeprowadzeniu nie można patrzeć na cytryny :-), ale wstręt szybko przechodzi. Moim zdaniem takie oczyszczanie się opłaca poza tym świetnie odkwasza organizm.

10 dniowa dieta oczyszczająco – odchudzająca

Dieta jest typową dietą oczyszczającą, ale ponieważ trwa 10 dni można w jej trakcie schudnąć. To też dość dobry wstęp do odchudzania pod warunkiem, że po oczyszczeniu organizmu zaczniesz odchudzać się rozsądnie tj. jeść więcej niż przewiduje etap oczyszczania i dostarczać sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Dieta jest prosta. Przez pierwsze dwa dni należy jeść tylko owoce. W dniach 3-8 oprócz owoców jemy surówki warzywne, warzywa gotowane na parze lub duszone a do tego nasiona i orzechy (np. migdały). W dniu 9 i 10 dwa posiłki (wcześniej owocowe lub warzywne) zastępujemy posiłkami nabiałowymi.
Potem można przejść np. na dietę Ferrissa (szczegóły TUTAJ).

Wszystkie wymienione wyżej kuracje oczyszczające można wspomóc suplementami oczyszczającymi. Pod warunkiem, że są to suplementy zawierające zioła i pod warunkiem, że wypijamy naprawdę dużo wody.

Polecam szczególnie Toxiflush – sprawdza się idealnie. Więcej informacji na TEJ STRONIE.

Komentarz do “Najlepsza dieta oczyszczająca

  • o
    Permalink

    no pora schudnąć, więc wpierw oczyszczenie, wprowadzam też ćwiczenia – basen bo go uwielbiam, ale czekam na kostium z efelina. Zaraz będzie lato, trzeba zadbać o siebie 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>