Diety oczyszczające od A do Z

Ilu specjalistów od zdrowego odżywiania, tyle pomysłów na diety oczyszczające, ale mam wrażenie, że wszystkie sprowadzają się do jednego. Znajdziesz tu opisy tych diet, które zdarzyło mi się przetestować. Opisy są skrócone, a w każdym z nich podaję plusy i minusy diet, czyli wszystko, co sprawia, że trudno lub łatwo na nich wytrwać.

Dieta dr Gersona

Dr Max Gerson wyprzedził naszą dr Dąbrowską. Już na przełomie XIX i XX wieku stworzył plan podobny do tego propagowanego przez naszą lekarkę.
Będąc na diecie oczyszczającej Gersona można jeść owoce, warzywa i świeżo wyciskane z nich soki. Niedozwolone są wszystkie te produkty, które uważamy za szkodliwe lub obciążające organizm.

Plusem jest to, że nie trzeba na niej głodować, minusem fakt, że trudno się najeść warzywami, owocami, sokami, no ale skoro dieta ma przede wszystkim oczyszczać to akurat na tę niedogodność należy być gotowym.

C jak oczyszczanie Cytrynami wg Tombaka

To w zasadzie nie dieta, ale kuracja, dzięki której można odkwasić organizm, pozbyć się złogów jelitowych, wypłukać z organizmu część toksyn i wzmocnić zdrowie.
Polega na piciu soku z cytryny przez 12 dni. Przepis na nią znajdziesz bez problemów w sieci.
W trakcie kuracji nie ma potrzeby stosowania jakiejkolwiek diety, ale warto zadbać o zdrowe odżywianie.

D jak Dieta oczyszczająca dr Dąbrowskiej

Dr Dąbrowka miała bardzo radykalne podejście do oczyszczania. Zalecała przede wszystkim oczyszczającą głodówkę będącą właściwie dietą warzywną. W trakcie trwania tej diety (od kilku dni do kilku tygodni) należy jeść warzywa kapustne, cebulowe, liściaste, dyniowate i psiankowate – z wyjątkiem ziemniaków. Niedozwolone jest wszystko inne.
Należy oczywiście sporo pić.

Plusem diety jest to, że można sporo zjeść pod warunkiem, że są to warzywa), minusem – trudno na niej wytrzymać, pojawiają się kryzysy i to dość szybko.

S jak oczyszczanie Serwatką

Podstawą diety serwatkowej jest serwatka. Należy ją pić codziennie, a oprócz tego zjadać warzywa i owoce. Dieta trwa trzy dni – jest bliska głodówki, ale można na niej wytrwać. Po zakończeniu warto zostać przy serwatce (pytanie gdzie ją zdobyć?!), bo to jeden z najzdrowszych napojów.

W jak dieta Wątrobowa

Dieta wątrobowa ma na celu odciążenie wątroby, która jak zapewne doskonale wiesz jest kluczowym narządem oczyszczającym organizm z toksyn. Wszelkie toksyny (od alkoholi przez inne używki, po zanieczyszczone chemią produkty spożywcze i leki) bardzo ją obciążają.
W celu odciążenia wątroby należy zrezygnować z używek i przez kilka dni odżywiać się jedząc możliwie dobre jakościowo warzywa i owoce, oraz możliwie dużo błonnika. Można też pozwolić sobie na rybę najlepiej pieczoną we własnym sosie lub gotowaną na parze.

Diety oczyszczające można wspomóc ziołowymi suplementami. Jest ich sporo na rynku. Bardzo kompleksowo działa Toxiflush – czyści jelita i wypłukuje toksyny na poziomie komórkowym.
Jako że to preparat ziołowy można stosować go w ramach większości kuracji oczyszczających.

Dowiedz się więcej na jego temat >>> KLIK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>