CLA (kwas rumenowy / sprzężony kwas linolowy)

 

cla_1000mgCLA, czyli kwas rumenowy lub sprzężony kwas linolowy polecano na odchudzanie już kilkanaście ładnych lat temu. Ci, którzy to robili mieli rację – w świetle nauki ten kwas jest jednym z najlepszych środków wspomagających odchudzanie. Co do jego działania praktycznie nie ma żadnych wątpliwości.

 

Pamiętam jak pierwszy raz zapisałam się na jakiś aerobik (wtedy jeszcze nie używano nagminnie określenia fitness) wszystkie kobietki czymś sobie pomagały i cała grupę można by podzielić na zwolenniczki CLA i zwolenniczki l-karnityny. Ja przechodziłam z jednej do drugiej. To i to działało!

 

CIEKAWOSTKA: czy wiesz, dlaczego tak trudno schudnąć na większości diet? Między innymi dlatego, że wykluczają one produkty zawierające najwięcej CLA – kwas ten znajduje się np. w pełnotłustym nabiale i wołowinie, a my co jemy na dietach? Chudziutkie twarożki i kurczaki. Innymi słowy – nie jemy CLA więc tyjemy, bo CLA moi drodzy blokuje przenikanie cząstek tłuszczu do już istniejących komórek tłuszczowych, przez co zapobiega gromadzeniu się tkanki tłuszczowej i tyciu.

 

Jak działa CLA?

Nauka opisuje je jako substancję mającą:

  • zdolność do redukowania zgromadzonej tkanki tłuszczowej,
  • zdolność do zwiększania masy mięśniowej,
  • zdolność do przyspieszenia przemiany materii.

Dzieje się tak m.in. dlatego, że CLA blokuje przenikanie tłuszczu do komórek tłuszczowych co zapobiega ich powiększaniu się i tyciu (źródło). 

 

Jakie są efekty działania CLA?

Ze znajomymi zaobserwowałyśmy co następuje:

  • już po pierwszym użyciu zwiększa się tolerancja na wysiłek (łatwiej trenować),
  • można dłużej ćwiczyć,
  • organizm szybciej się regeneruje,
  • i szybciej spala tłuszcz w trakcie ćwiczeń.

 

Stosując suplementację CLA możesz liczyć na naprawdę niezłe efekty. Już w ciągu KILKUNASTU DNI zauważysz, że funkcjonuje ci się znacznie lepiej, a tkanka tłuszczowa zaczyna powoli zanikać.

 

Co najciekawsze CLA jest dość tanie i można je kupić w różnych konfiguracjach z innymi składnikami. Ja najbardziej polecam mimo wszystko czysty kwas rumenowy i możliwie najlepsze jakościowo suplementy z tym kwasem.

 

sprawdz najlepsza oferte lub wróć do zestawienia tabletek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>