African mango (mango afrykańskie)

african-mangoMango afrykańskie to taki suplement, który jest ciut niedoceniany. A to dlatego, że jego podstawowym zadaniem jest wyregulowanie rozchwianej gospodarki hormonalnej, co trochę trwa i siłą rzeczy na efekty trzeba trochę poczekać.

Większość osób decydujących się na tabletki oczekuje efektów natychmiast, a przecież należałoby raczej zwracać uwagę na skuteczność w dłuższej perspektywie czasu. W przypadku hormonów otyłości jest to szczególnie ważne.

Jak działa African Mango?

W publikacjach możecie spotkać się przede wszystkim ze stwierdzeniem, że jest to dobre źródło błonnika, ale przecież błonnik zawarty jest we wszystkich roślinach. W przypadku mango najważniejsza jest zawartość substancji, które zwiększają wrażliwość komórek ludzkiego organizmu na insulinę i leptynę.
Mechanizm jego działania polega na tym, że:

  • zwiększając wrażliwość komórek na insulinę mango eliminuje napady wilczego głodu będące skutkiem wahań poziomu insuliny, zmniejsza też apetyt, którym insulina w pewnym sensie steruje,
  • zwiększając wrażliwość komórek na leptynę mango przyczynia się do wysyłania sygnałów o sytości – człowiek może uwolnić się od ciągłej potrzeby jedzenia czy podjadania między posiłkami.

Badania nad ekstraktem z mango (właściwie z jego pestek) prowadzono w Kamerunie. Nie są one jednoznaczne i mango nie ma w świecie nauki tak ugruntowanej pozycji jak np. CLA, ale to co już o nim wiadomo jest i tak wystarczająco obiecujące.

W pubMED opublikowano np. artykuł z którego wynika, że ten gatunek mango poprawia profil lipidowy (przydatne w walce z cholesterolem i trójglicerydami) i przyspiesza redukcję wagi u osób otyłych (źródło).

Jakich efektów można się po nim spodziewać?

Udało mi się dotrzeć do 5 osób, które były w stanie udzielić w miarę wyczerpujących informacji na jego temat. Wynika z nich, że:
mango reguluje apetyt (eliminuje napady głodu i zachcianki np. na słodkie),
pomaga zarządzać dietą i przyspiesza chudnięcie.

Na efekty trzeba poczekać nawet 2-3 tygodnie, ale się opłaca, bo po tym czasie odchudzanie rusza z kopyta.
sprawdz najlepsza oferte  lub wróć do zestawienia tabletek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>